Jak dbać o doczepiane rzęsy? Musisz to wiedzieć!

Jak dbać o doczepiane rzęsy? To pytanie jest szczególnie istotne dla kobiet, które zdecydowały się na założenie sztucznych rzęs. Nic w tym dziwnego, bowiem od naszego postępowania – a przede wszystkim pielęgnacji, uzależniona jest trwałość stylizacji. Przedłużanie rzęs stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych. Metod stylizacyjnych jest mnóstwo. Niektóre kobiety decydują się na wyraziste wachlarze, podczas gdy inne wybierają delikatne zagęszczenie. Niezależnie od wybranej metody stylizacyjnej, by możliwie najdłużej cieszyć się doczepionymi kępkami, trzeba odpowiednio zadbać o sztuczne rzęsy. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak dbać o doczepiane rzęsy? Najważniejsze zasady

Jak dbać o doczepione rzęsy? Tak samo starannie, jak powinno się dbać o rzęsy naturalne, a wiele osób pomija ten element podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Tymczasem, brak odpowiedniej higieny oraz pielęgnacji, szybko doprowadzi do tego, że wachlarz straci na objętości, a sztuczne rzęsy zaczną po prostu wypadać.

Bardzo ważne dla trwałości stylizacji są pierwsze dwie doby. Jest mnóstwo rzeczy, których w ciągu 48 godzin kategorycznie robić nie wolno, by nie osłabić wiązania kleju. Zanim jednak do nich przejdziemy, powiemy więcej o ogólnej i codziennej pielęgnacji doczepionych rzęs.

Zacznijmy od kosmetyków, które aplikowane są na skórę wokół oczu. Do makijażu oraz demakijażu warto wybierać kosmetyki o lekkiej, nietłustej formule, np. na bazie wody. Demakijaż powinien być wykonywany bardzo starannie i delikatnie, unikać należy chociażby zbyt mocnego pocierania.

Doczepione rzęsy nie lubią olejków oraz odżywek, choć na rynku można znaleźć i takie, które dedykowane są do pielęgnacji sztucznych włosków. Ich użycie warto skonsultować ze swoją stylistką-kosmetyczką. Zrezygnować należy z zalotki, ale też pamiętać o tym, że nie na sztuczne rzęsy nie można aplikować tuszu!

Pamiętajmy też, że po upływie 48 godzin, rzęsy należy regularnie przeczesywać z pomocą specjalnej szczoteczki. Czynność ta ma na celu przeciwdziałać ich splątywaniu. Sztuczne, doczepione rzęsy należy także regularnie myć za pomocą  specjalistycznego płynu. Należy natomiast robić to bardzo delikatnie.

Ważna jest nawet pozycja, w jakiej śpimy! Najlepsze dla naszych rzęs jest spanie na plecach tak, by nie miały one bezpośredniego kontaktu z poduszką i nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Pielęgnacja doczepianych rzęs: kluczowe 48 godzin

Jak dbać o doczepiane rzęsy? Oczywiście należy je pielęgnować od momentu założenia, aż do momentu, gdy zdecydujemy się je ściągnąć, jednak dla trwałości stylizacji kluczowe jest pierwszych 48 godzin. W tym czasie musimy szczególnie uważać na doczepione kępki. Co wolno, a czego absolutnie nie?

Przede wszystkim, tuż po zabiegu, należy unikać moczenia, pocierania czy też rozczesywania rzęs. Nie wolno ich narażać na wilgoć, a także wysoką temperaturę, które mogą osłabiać wiązanie kleju. Oznacza to, że nie są wskazane chociażby gorące kąpiele, sauna, opalanie czy wizyty na basenie.

W ciągu pierwszych 48 godzin należy bardzo ostrożnie aplikować wszelkie kosmetyki na skórę wokół oczu. Dotyczy to zarówno produktów do makijażu, jak i demakijażu, z których najlepiej jest w tym czasie w ogóle zrezygnować.

Jak dbać o doczepiane rzęsy? Z pewnością bardzo skrupulatnie. Założenie rzęs jest wygodnym rozwiązaniem, które gwarantuje oszczędność czasu, a przy tym pozwala wyglądać pięknie już po przebudzeniu. By jednak stylizacja była trwała i można było się nią cieszyć przez kilka tygodni, koniecznie należy wdrożyć właściwą rutynę pielęgnacyjną.