OPINIE

Nasi abslowenci i współpracownicy tak o nas mówią...

Joanna, absolwentka kierunku wizaż-stylizacja-charakteryzacja w Policealnym Niepublicznym Studium Wizerunku Teatralno- Filmowego, obecnie pierwszy charakteryzator jednego z dolnosląskich teatrów

"(...) Zawód charakteryzator to wielka przygoda, moja pasją i forma zarobku. To możliwość artystycznego… „wyżycia się”. Z wielkim żalem kończę właśnie roczne studium prowadzone przez Panią Lilę Schneider. Mówię z żalem, ponieważ zajęcia zarówno w szkole jak i praktyki w teatrze są niesamowitą przygodą, z którą ciężko się rozstać. To nieustające przez cały rok spotkania z aktorami, niesamowitą kadrą i uczestniczkami zajęć. To oderwanie się od szarej rzeczywistości, przyziemnych problemów i rodzinnych zmagań. To poszerzanie własnych horyzontów artystycznych. To odnajdywanie w sobie czegoś o czym nie miałam pojęcia. I wreszcie to nauka postrzegania świata w najdrobniejszych szczegółach, w milionach, trylionach kolorów na co do tej pory nie zwracałam uwagi…To profesjonalizm głównie Pani Hanji Zygmanowskiej oraz Pani Bajki Tworek otworzyły mnie na artystyczne postrzeganie świata…Szkoła oczywiście nie istniałaby bez reszty wspaniałej kadry z jaką miałam przyjemność pracować. Wiedza, podejście do nas pragnących wiedzy, nieudolnych w pierwszych krokach do kariery były, nieocenione. Jestem wdzięczna losowi za to, że pchnął mnie w ich ramiona.”

===================================================

Monika, absolwentka kierunku wizaż-stylizacja- charakteryzacja w Policealnym Niepublicznym Studium Wizerunku Teatralno- Filmowego oraz fryzjerstwo w Policealnym Niepublicznym Studium Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego

"(...) Skończyłam w Akademii dwa kierunki, fryzjerstwo początkujące i wizaż/charakteryzację/stylizację. W trakcie nauki miałam ogromną przyjemność poznać i uczyć się od osób, które kochają to, co robią a to już samo w sobie było dla mnie osobiście źródłem inspiracji i zachętą do realizacji własnych pasji. Kadra Akademii to nie tylko fantastyczni specjaliści ale i wspaniali ludzie, z poczuciem humoru, otwarci, pozytywnie spoglądający na otaczającą rzeczywistość.
Oprócz samych zajęć, bardzo dużą zaletą nauki w Akademii jest współpraca z Wrocławskim Teatrem Pantomima, w którym słuchacze mają możliwość odbycia praktyk.
Dla mnie praca przy spektaklach okazała się najlepszym sprawdzianem umiejętności  i umożliwiła poznanie magicznego świata teatru oraz wspaniałych ludzi, którzy go tworzą.

Akademia Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego to miejsce,  które zachęca do poczucia się artystą, serdecznie życzę każdemu żeby chociaż na chwilę odnalazł przestrzeń, w której jest to możliwe (...)"

===================================================

Ania z Wrocławia, absolwentka kierunku Fryzjer w Policealnym Niepublicznym Studium Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego

"(...) Od chwili rozpoczęcia nauki w "Akademii Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego" szkoła ta dostarczyła mi wysokiej jakości doswiadczenia, znakomitej bazy szkoleniowej, niepodważalnej jakości produktów w połączeniu z kompetencjami osób prowadzących.
Ukończyłam szkołę w czerwcu... egzamin miałam w dzień mioch urodzin.... i to był najwspanialszy pezent jaki mogłam otrzymać.... dzień pełen niesamowitych wrażeń, maksimum zadowolenia i satysfakcji....!
Od samego początku szkoła kładła nacisk na wysoką jakość zajęć, podejście pełne profesjonalizmu oraz pasji, co daje  wyraz unikalnego stylu i charakteru. Zróżnicowany program pozwolił mi pogłębiać swoją wiedzę i pasję, pozwolił mi spojrzeć na fryzjerstwo jak na sztukę. Poziom przekazywanej wiedzy jest na najwyższym poziomie za co jestem wdzięczna całej kadrze szkoły a w szczególności Pani Alicji Sozańskiej Mistrzowi wielkiej klasy.(...)"
Ania

====================================================

Monika z Wrocławia, absolwentka kierunku wizaż - stylizacja w Policealnym Niepublicznym Studium Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego

"(...) Ukończyłam w tym roku"Akademię Fryzjerstwa AFFiK".
Moim zdaniem największą zaletą tej szkoły jest profesjonalna i doświadczona kadra.

Ważny element nauczania to praktyka prowadzona w teatrze,
która przyszłemu charakteryzatorowi pozwola poznać magiczny świat teatru od zaplecza.

Osobiście czuję niedosyt ze względu na to,iż okres nauczania wynosi 1 rok a myślę,że na taką ilość
i różnorodność programu potrzeba więcej czasu.

Za swój sukces jaki osiągnęłam po edukacji w Akademii uważam nabycie wiary w siebie i swoje możliwości zawodowe(...)"
Pozdrawiam
Monika S.

===================================================

Anita Dzielnicka z Lubina, ukończyła szkolenie fryzjerskie "od A do Z"

" (...) Miałam przyjemność uczestniczenia w intensywnym szkoleniu tygodniowym z czego jestem niezmiernie zadowolona.Wspaniałe i profesjonalne podejście,bardzo miła i sympatyczna atmosfera. Pani Lila która prowadzi szkolenia jest niezmiernie ciepłą a także cierpliwą osobą. Po dłuższej przerwie w zawodzie dzięki temu szkoleniu jestem w stanie ponownie pracować na stanowisku fryzjerskim za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam wszystkim i gorąco pozdrawiam całą załogę!!!!! (...) Anita Dzielnicka

===================================================

Żaneta Owczarkowska z Poznania, ukończyła szkolenie fryzjerskie "od A do Z"

" (...) Jestem fryzjerką z długą przerwą w zawodzie i zdecydowałam sie na powrót do zawodu. Aby odświeżyć sobie pamieć i nauczyć nowych trendów zaczęłam przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu kursu fryzjerstwa. Trafiłam na stronę Akademii Fryzjerstwa. Zadzwoniłam i wyszło tak, że pojechałam do Wrocławia na tydzień na kurs dla zaawansowanych. I muszę przyznać, że tego wcale nie żałuję. Zajęcia prowadzone profesjonalnie i z totalnym poświęceniem czasu dla kursantow. Do tego wszystkiego w bardzo miłej atmosferze. Pod okiem pani Lidii Schneider nauczyłam sie bardzo dużo a przyznaję że trzeba było mieć do mnie dużo cierpliwosci czego pani Lidii nie zabrakło :)Z czystym sumieniem mogę polecić Akademię Fryzjerstwa. Oto moja szczera opinia (...)"

Pozdrawiam

Żaneta Owczarkowska

p.s. chętnie powtórzyłabym ten tydzień u Was :*

===================================================

Haider Rizvi, reżyser, wieloletni współpracownik założycielki Akademii

"(...) In our professional career amongst the crew, you meet few professionals, who are artistes and an  excellent craftsmen. Lila Schneider is an artiste & craftswoman. The first time I, professionally  met the   young lady Lila Schneider- the make-up artiste in 1989, when I was the Polish first assistant in a Danish-Polish co-production called “Kaj’s Birthday”. Since then I must have worked with Lila in another 5 films. I & the director of the film Lone Sherfig , were quite impressed with Lila- one she spoke English (a rare thing in those days in Polish film crew) plus she had a set of drawings of the characters as she had visualized from the script. Lone, accepted some of her proposals & requested some to be changed.  Although Danish crew had their own make-up artiste, most of the Danish actors willingly had their make-up done by Lila, because they liked her cheerful style of working .

Another film “Tears of the Prince of Darkness” (1991), a Polish-Estonian production, where Lila was the Chief Make-up artiste. The film was shot mostly in Tallin, on the set & location. Since, it was horror genre film so most of the characters needed special and elaborate make-up. Some of these characters literally needed few hours of work to be made-up. The make-up room was full of her sketches of the characters on the wall or the mirrors. I remember the Russian & the Estonian actors, who had worked in the film really loved her and admired the way she worked.

I understand Lila has opened an Academy for professional make-up artistes. I am sure, she will impart to the students, her vast experience and the students of the academy will learn a great amount of secrets and the art of make-up. The students at the end of their course will have realized that they have learnt from one of the best in this business.

I wish her all the success with the academy and wish her most sincerely all the best in professional & personal life(...)". Haider Rizvi, Film Director

===================================================